Wspieramy

Fundację Projekt KOSMA – Pomagamy Psim Seniorom poznałyśmy, gdy jeszcze miała swoją siedzibę w Zbychowie. Niedługo później zostali naszymi sąsiadami, tworząc filę w Redzie. Obecnie, razem z szesnastoma psimi emerytami, mieszkają i działają w Redzie, przy ul. Ogrodników 2.

Czym się zajmują? Kim są? To zaledwie dwie osoby, kobiety, które poświęciły swoje życie dla ratowania starych, schorowanych, zapomnianych przez wszystkich psów. Basia pracuje zawodowo w dzień, Marta nocą. Nie ma możliwości, aby psy na dłużej zostały same. Zawsze któraś z nich musi z nimi być. Pod opieką Fundacji znajduje się 16 psiaków, w wieku 10-16 lat. Nie ma wśród nich psa, który nie wymagałby opieki. Wszystkie na coś chorują – nerki, wątroba, tarczyca, serce, układ moczowy, układ dokrewny, choroby nowotworowe, zaburzenia behawioralne – to wymaga permanentnego leczenia, doglądania, wizyt u weterynarzy, zabiegów chirurgicznych, podawania każdego dnia ogromnej ilości lekarstw, zapewnienia odpowiedniej jakości karmy weterynaryjnej, pampersów, podkładów. I nie byłoby w tym żadnego dramatu, gdyby nie fakt, że trzeba zebrać na to odpowiednie środki. Fundacja utrzymuje się tylko z darowizn, nie pobiera żadnych dotacji, nie korzysta ze środków publicznych, poza tymi, które dobrowolnie wpłacacie Wy.

Staramy się pomagać w miarę możliwości, ale zdajemy sobie sprawę, że to wszystko jest niewystarczające. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy w stanie pomóc bardziej.

Zachęcamy do śledzenia profilu Fundacji na Facebooku: